Takk for hjelpen til Ukraina fra Lions Aid to Ukrain .

For bidraget fra Lions  mottok Paul Reggestad  utmerkelsen fra Ukraina av Vidar Omsland, en av lederene for Filadelfiakirken Holmestrand sitt Ukraina arbeid.

 

Sist uke var det 3 trailere fra Ukraina innom Holmestrand for å hente nødhjelp. I en av disse var også lederen for koordineringen for henting og utlevering der nede. Han hadde også med seg utmerkelse til Paul Reggestad i Lions  fra Ukraina. Dette var på bakgrunn av det arbeidet de har sett Paul har gjort for å få viktig hjelp nedover. Blant annet strømaggregater, bakerovner og at han har fått mange Lions klubber til å være med på innsamling. 

SOS Ukraina og Filadelfiakirken har i flere år jobbet mot Ukraina og samarbeidet med Open Heart og Halvard Hasseløy som kjenner forholdene 

der nede etter mange års arbeid med nødhjelpsarbeid i disse områdene 

Da krigen startet i Ukraina kom Paul Reggestad og spurte om det var behov for aggregater der nede. 

Dette førte til at det kom inn over 130 aggregater og noen av disse var så store at de ble plassert på sykehus og andre viktige steder. Størrelsen på disse var fra 1000 watt og opp til 328 Kw. 

 

Reggestad gård ble lager for alt dette og det var behov for både kraner og trucker når dette skulle lastes opp. Da var det godt å ha ett næringsliv som stilte opp og hjalp til som Limaco, EHD og Olav Askjer m.fler. 

 

I tillegg fikk han greie på at ett bakeri skulle bytte ovner og disse ble også sendt nedover. Hele tiden var det ett tett samarbeid med Open Heart og Hallvard Hasseløy. 

 

Behovet er jo fortsatt stort på alle områder der nede. 

 

 

Powered by Cornerstone